Sandra Kesslová, 33 rokov

Volám sa Sandra a patrím do kategórie tridsiatnikov. Moje problémy sa začali pred ôsmimi rokmi. Dovtedy som bola úplne zdravá a mala som prácu, ktorá ma bavila. Počas voľného času som hrala tenis, korčuľovala, skrátka robila všetko, čo som chcela a čo ma bavilo.

Jedného dňa sa mi môj svet obrátil naruby. Začali ma bolieť ruky, nohy, pridali sa opuchy a nastúpila neskutočná únava. Čoskoro som nevedela pomaly vstať ani z postele. Bolesti sa stupňovali, stávali sa viac a viac intenzívnejšími. Potom to prišlo. Diagnóza: séronegatívna artritída.
Najprv nastal šok, ale potom som si povedala, že to jednoducho zvládnem. To som však ešte nevedela, aký rýchly priebeh bude v mojom prípade ochorenie mať. Začalo ma likvidovať šialeným tempom a napadlo mi úplne všetky kĺby – od členkov až po čeľusť. Zvyknúť si na každodenné bolesti od rána do večera, to bola silná káva. Mojou realitou sa stali dni, kedy neviete ani vstať z postele a nevládzete zdvihnúť pohár s vodou, aby ste sa napili.

Momentálne mám už posledné, štvrté štádium. Degeneratívne zmeny zasiahli bedrové a kolenné kĺby, zápästia, prsty aj ramená. Jediné, čo mi môže pomôcť vyhnúť sa invalidnému vozíku a vedieť ako-tak hýbať rukami, sú intenzívne rehabilitácie. Tie sú však finančne veľmi náročné. Absolvovala som zopár cvičení v HENDI CENTRE a  tamojšie terapie mi veľmi pomohli. Každá finančná podpora by mi umožnila naďalej rehabilitovať a zostať čo najdlhšie samostatná – aspoň v rámci svojich možností.
Ďakujem vám za vašu podporu. Veľmi veľa pre mňa znamená.

#charitativnyaukcnysalon #chasappa #investovatdoumeniajein #žijempreumenie #idemzgalerie
© 2023 | Asociácia pomoci postihnutým – APPA. Všetky práva vyhradené. Developed by eduardjanosik.com